EGYESÜLETÜNK

borítókép: Károlyi Ádám

az alapítás éve

tagok száma

A tó és az Egyesület megalakulása

A tavat a ’70-es években a Hungarovin hozta létre, hogy a híres Törley pezsgő alapjául szolgáló hatalmas szőlőterületeket öntözhessék vizéből. Az Etyeki Horgász Egyesületet 1984-ben alapították meg a Hungarovin akkori dolgozói. Ekkorra tehetők az első haltelepítések is.

Ma a mintegy 31 hektáros tórendszer tulajdonosa az egyesület, illetve annak tagsága. A tó vízpótlását a település központjában található Magyar-kútként ismert forrás biztosítja.

A tavat csak az egyesület tagjai illetve azok vendégei horgászhatják, zártkörűen működik.

Kövess minket Facebookon is!

Ugocsai Péter

Fegyelmi szabályzat

Az egyesület céljai

Érdekképviselet

Minden horgászat iránt érdeklődő horgászérdekeinek képviselete, kedvező horgászlehetőségek biztosítása

Szabályozás

A horgászok társadalmi együttélésének szabályozása és a horgászerkölcs szabályainak tiszteletben tartása.

Környezetvédelem

A környezetvédelmi szempontok elsődlegessége a tavon és környékén.

Innováció

A horgászsport folyamatos fejlesztése, népszerűsítése

Kultúra

A természet védelmére és szeretetére való nevelés.  Szabdidős lehetőségek biztosítása.

GYIK

Gyakran ismételt kérdések

Tagfelvétel menete
  • Az egyesületbe való belépést írásban kell kérni.
  • A felvételről az egyesület elnöksége dönt.
  • A felvételt elutasító határozat ellen jogorvoslatnak helye nincs.
A Tagok jogai

A teljeskörű tagnak jogában áll:

• A közgyűlésen személyes tanácskozási,észrevételezési,indítványtételi és szavazati jogot gyakorolni.
  • A jogszabályokban megállapított feltételek esetén  az egyesület bármely tisztségére megválaszthatóak.
  • Az egyesülettől horgászjegyet igényelni.
  • A horgászjegy birtokában területi engedélyt váltani és az abban feltüntetett vízterületen horgászni.
  • Az egyesület által fenntartott horgásztanyákat, horgászfelszereléseket igénybe venni.
  • Az egyesület által rendezett tanfolyamokon, előadásokon, filmvetítéseken és más rendezvényeken részt venni.
A tagok kötelezettségei

A tagok kötelesek:

• Az alapszabályt, a közgyűlés és az egyesület választott szerveinek határozatait megtartani.
  • Védeni az egyesület tulajdonát, továbbá a megállapított tagdíjat és egyéb előírt díjakat az egyesület pénztárába határidőre befizetni.
  • Részt venni a közgyűlésen, tevékenyen közreműködni az egyesület munkájában, valamint segíteni az egyesületet feladatai teljesítésében.
  • A horgászatra vonatkozó jogszabályokat, az országos horgászrendet, illetve  az egyes vízterületeken érvényes horgászrendet betartani.
  • Az egyesület vízterületén, a közgyűlés által meghatározott mértékű közösségi munkát végezni (pénzben megváltás engedélyezett, összegét évente a közgyűlés határozza meg).
  • A víz és partjainak tisztasága felett őrködni, valamint az esetleges vízszennyezéssel kapcsolatos tapasztalatikat az egyesület vezetőségével haladéktalanul közölni.
  • A fogási naplót előírás szerint vezetni és a megjelölt határidőig leadni.
  • Az egyesület tagja nem veszélyeztetheti az egyesület céljának megvalósítását.

+36 20-310-35-31
Ulrich György  – Alelnök